Salon w stylu loft – jak go udekorować?

Styl loftowy to wnętrze przywołujące na myśl fabryki, które przerobiono na pomieszczenia mieszkalne. Wpłynęło to na charakterystyczne dla tego stylu cechy, takie jak między innymi duże okna, prostota wchodząca w pewnego rodzaju oszczędność, a także surowy charakter. Pomimo takiego pierwszego wrażenia, jest to jednak styl aranżacyjny, który wcale nie jest ani chłodny, ani mało przytulny.

Cechą charakterystyczną dla stylu loftowego jest także wysokość i przestronność powierzchni. Dlatego jeśli planujemy urządzić kuchnię w stylu loftowym, warto otworzyć ją na salon, który łączyć się może z jadalnią. Sypialnia loftowa może zamykać się drzwiami przesuwnymi zamiast tradycyjnych, co wprowadzi ciekawy charakter, zwłaszcza jeśli do ciężkich i masywnych wrót dodamy niezamaskowaną prowadnicę, a także kute uchwyty.

W salonie świetnie sprawdzą się loftowe meble. Mogą być nimi otwarte regały lub komody wykonane z metalu, a także półki umieszczone na wspornikach metalowych. Pasować tu będą również stoły wykonane z grubych drewnianych blatów wspartych na ciężkich nogach z metalu.

Takie loftowe wnętrze dopełnić można różnej wielkości skrzyniami – świetnie sprawdzą się zarówno w roli siedzisk, jak i stolików kawowych. Jeśli do dyspozycji mamy dosyć przestronny salon, można umieścić w nim także sporej wielkości kanapę lub nawet narożnik. A jeśli chodzi o fotel, to koniecznie z wygodnym podnóżkiem.

Poza meblami w salonie urządzonym w stylu loftowym ważne będa także ozdoby metalowe, które dopełnią charakteru wnętrza. Najlepiej sprawdzą się tekstylia (takie jak koce, pledy, dywany i poduszki) z abstrakcyjnymi wzorami. Na ścianach najlepiej prezentować się będą fotografie, zegary i plakaty filmowe, a także wszelkie abstrakcyjne obrazy. Na podłodze pięknie zaprezentują się prymitywne i ascetyczne rzeźby, które złagodzone zostaną miękkimi, dekoracyjnymi poduszkami, a także sporej ilości zielenią w modnych metalowych kwietnikach i doniczkach. W takim salonie niezbędne też będzie odpowiednie oświetlenie, które podkreśli design aranżacji.

Author: raportzaukcji.pl