Jak dbać o płytę laminowaną?

Meble wykonane z płyty laminowanej stają się coraz bardziej popularne. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, wytrzymałość, a także podążanie za aktualnymi trendami aranżacyjnymi. Ale, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, należy dbać o nie i odpowiednio je pielęgnować. Płyta laminowana wymagać będzie użycia właściwie dobranych środków i ścisłego przestrzegania wskazówek.

Meble z płyty laminowanej są praktyczne i funkcjonalne, nie wymagają też zbytnio skomplikowanej pielęgnacji. To czyni je jednym z najlepszych wyborów aranżacyjnych. Płyta laminowana zbudowana jest w taki sposób, że jest odporna na zabrudzenia i niewrażliwa na codzienne mycie. Śmiało więc można przecierać meble z niej wykonane nawet codziennie.

Płyta laminowana czyszczona regularnie łagodnymi środkami, takimi jak na przykład roztwór płynu do naczyń z ciepłą wodą lub najbardziej popularnymi preparatami służącymi pielęgnacji mebli, będzie trwała i piękna. Warto jednak pamiętać, aby do czyszczenia jej nie stosować płynów żrących przygotowanych na bazie kwasów.

Jeśli płyta laminowana jest nieco silniej zabrudzona, można skorzystać z dobrodziejstwa właściwości octu. Ten produkt kuchenny nie powinien uszkodzić laminatu, a przy tym efektywnie doczyści wszelkie uciążliwe plamy i przebarwienia powstałe na powierzchni mebli.

Wraz z preparatem, do czyszczenia mebli przyda się na pewno miękka szmatka (na przykład wykonana z mikrofibry lub flaneli). Stanowczo odradza się używania twardych szczotek czy tak zwanych druciaków, które mogłyby uszkodzić powierzchnię płyty laminowanej.

Po tak przeprowadzonym czyszczeniu płyta laminowana wymaga suszenia. Niebezpieczne dla mebla będzie bowiem pozostawienie cieczy zbyt długo na jego powierzchni. Szczególnie niebezpieczne może okazać się pozostawienie wilgoci na obrzeżach płyty. Pomimo użycia warstwy PCV, mogą bowiem zacząć puchnąć. Jeśli meble wykonane z płyty laminowane znajduje się w miejscu podatnym na działanie wilgoci, należy również pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, na przykład kuchni lub łazienki.

Author: raportzaukcji.pl