Historia lotto

Lotto jest loterią organizowana przez Totalizator Sportowy od tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego siódmego roku. Warto wiedzieć, że flagowa gra loterii, również nosi nazwę Lotto. Miejscami, w których zawierać można zakłady są kolektury. Znajdziemy je na terenie całej Polski. W roku dwa tysiące osiemnastym uruchomiono aplikacje mobilne a także strony internetowe na których można zawierać zakłady.

Transmitowanie wyników

Osoby śledzące losy loterii od jej początku wiedzą, że od jedenastego marca tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego trzeciego roku, aż do szesnastego marca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, wszystkie transmisję z losowań transmitowane były w programach pierwszym oraz drugim Telewizji Polskiej SA. Natomiast od dnia osiemnastego marca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, do dnia trzydziestego pierwszego grudnia dwa tysiące dziewiątego roku, transmitowano je na kanale telewizji Polsat. Następnym krokiem było przywrócenie TVP do współpracy ze studiem Lotto. Miało to miejsce dnia pierwszego stycznia dwu tysięcznego dziesiątego roku.

Ciągłe zmiany w transmitowaniu wyników

Do dnia trzydziestego kwietnia dwa tysiące trzynastego roku wyniki emitowano w TVP Info. Miało to miejsce trzy razy w tygodniu. Losowania nie odbywały się jednak codziennie. Wyniki lotto, Lotto plus oraz mini Lotto oglądać mogliśmy we wtorki, w czwartki oraz soboty o godzinie dwudziestej drugiej piętnaście. Natomiast sytuacja zmieniła się ponownie w dniu pierwszego mają dwa tysiące trzynastego roku, korty wyniki gier Lotto zaczęto emitować na żywo, codziennie na kanale TVP Info o godzinie dwudziestej pierwszej czterdzieści. Osiemnastego czerwca transmisje losowań ponownie przeniesiono na stację TVP3. Pora losowań również została zmieniona na dwudziestą pierwszą pięćdziesiąt. Gry tego typu cieszą się ogromną popularnością.Ludzie grają w nie co jakiś czas, sporadycznie, lub też przy okazji każdego losowania. Jest to dość wciągająca gra.

Author: raportzaukcji.pl